Tartu valla talimängude teisel etapil vahetus võistkondlik liider

11. veebruaril jätkusid Lähte spordikeskuses valla talimängud II etapi võistlustega. Kavas oli murdmaasuusatamine, kiiruisutamine ja õhupüssist laskmine. Kuigi öösel ja varahommikul maha sadanud värske lumi tekitas võistluspäeva alguses natuke tuska, ei seganud see võistluste läbiviimist, sest rajameistrid suutsid suusarajad ja uisuväljaku kiiresti võistlusteks eeskujulikult ette valmistada.

 Murdmaasuusatamise laste distantsidel olid vanuseklasside kiiremad tütarlastest Laura Raudsepp, Jete Kraas ja Annabel Sarapuu ning poistest Oskar Kruus, Joosep Kommusaar ja Henri Tarv. Naistest võitis esikoha Keiu Oras ja meestest Kermo Tarv. Seenioride klassi paremateks olid Kadri Limberg ning meestest Agu Laas. Kokku käis suusarajal võistlemas 56 suusatajat. Võistkondlikult oli suusatamises paremad valla spordikool, Tabivere Põhikool ja Lähte alevik.

Lähte uisuväljaku kiiruisurajal käis võistlemas 81 uisutajat. Tütarlaste vanuseklasside paremad olid Laura Raudsepp, Miina Kommussaar ja Annabel Sarapuu ning poistest Oskar Kruus, Gudmund Roosiõis ja Hendrik Visk. Naisvõistlejatest olid uisurajal kiiremad Keiu Oras ning meestest Taavi Rubeika. Seenioridest olid paremad uisutajad naistest Jaana Lukanen ja meestest Agu Laas. Võistkondlikult võitis uisutamise spordikooli võistkond Äksi aleviku ja Lähte aleviku ees.

Laskmises olid teistest täpsemad vallavalitsuse ja volikogu võistlejad koosseisus Andres Reinesberg, Kaur Raudsepp ja Kaarel Leetsaar. Teise koha saavutas Kastli küla ning kolmanda koha spordikooli võistkond. Individuaalselt oli meestest parim Arvi All ja naistest Sirje Simmo.

Üldkokkuvõttes pärast teist etappi vahetus talimängude liider. Esikohtadega suusatamises ja uisutamises ning kolmanda kohaga laskmises asus võistlust juhtima spordikooli võistkond 155 punktiga ning jättis teisele kohale esimesel etapil liidrikoha hõivanud Tabivere Põhikooli võistkonna, edestades neid nüüd kahe punktiga. Kolmanda koha säilitas Kastli küla võistkond, kes on nüüd kogunud seitsme alaga 140 punkti. Järgnevad Lähte alevik 129, vallavalitsus ja volikogu 125 punktiga. Kuuendale kohale tõusis Raadi Lasteaed Ripsik 104 ning seitsmendale kohale Äksi aleviku võistkond 100 punktiga. Koha võrra langes Tabivere aleviku võistkond, kes asub nüüd 98 punktiga kaheksandal kohal. Kuuendalt kohalt langes Kõrveküla Põhikool üheksandaks ja on kogunud 95 punkti. Teise etapi võistlustel osales 17 võistkonda.

Võistlust korraldab Tartu alla Spordiklubi koostöös Tartu valla Spordikooliga.

III etapi otsustavad võistlused toimuvad 11. märtsil Kõrvekülas, kus võisteldakse võrkpallis, korvpallis, koroonas ning mälumängus.

Tartu valla talimängud 2023 II etapi protokoll
Tartu valla talimängude võistkondlik arvestus pärast teist etappi