Selgusid Tartu valla talimängude võitjad


10. veebruaril jätkusid Lähte spordikeskuses valla talimängud II etapi võistlustega. Kavas oli murdmaasuusatamine, kiiruisutamine, õhupüssist laskmine, reesõit ja mälumäng.
Murdmaasuusatamise laste distantsidel olid vanuseklasside kiiremad tütarlastest Laura
Raudsepp, Miina Kommusaar ja Diana Tõnsing ning poistest Joosep Kraas, Joosep
Kommusaar ja Jakob Kommusaar. Naistest võitis esikoha Kadri Limberg ja meestest Andreas Kraas. Seenioride klassi paremateks olid naistest Kaidi Möll ning meestest Agu Laas. Kokku käis suusarajal võistlemas 54 suusatajat. Võistkondlikult oli suusatamises paremad Lähte aleviku, vallavalitsuse ja volikogu ning Tabivere Põhikooli võistkonnad.
Lähte uisuväljaku kiiruisurajal käis võistlemas 61 uisutajat. Tütarlaste vanuseklasside
paremad olid Maria Aleksandra Vassil, Miina Kommussaar ja Roosbet Sillard ning poistest Tom Sada, Joosep Kommusaar ja Kaur Raudsepp. Naisvõistlejatest olid uisurajal kiiremad Hedi Pülsü ning meestest Mihkel Pärtelpoeg. Seenioridest olid paremad uisutajad naistest Jaanika Kreela ja meestest Agu Laas. Võistkondlikult võitis uisutamise Lähte aleviku võistkond vallavalitsuse ja volikogu ning Vedu Külaseltsi võistkonna ees.
Laskmises olid teistest täpsemad OÜ Lingalaid võistkonna laskjad koosseisus Vahur Poolak, Tõnis Teppo ja Kertu-Kätliin Kase. Teise koha saavutas vallavalitsuse ja volikogu ning kolmanda koha lasteaed Ripsik võistkond. Individuaalselt oli meestest parim Vahur Poolak ja naistest Marite Reinesberg.
Reesõit viidi läbi Lähte kelgumäel, kus võistkonnas pidi olema viis võistlejat, kellest vähemalt üks naisvõistleja. Kokku osales kuus võistkonda. Parima aja saavutas Vedu Külaseltsi võistkond koosseisus Alo Laas, Andrus Sada, Meelis Korka, Raul Sillard ja Eleonor Laas. Teist aega näitas OÜ Lingalaid ja kolmandat lasteaed Ripsik võistkond.
Mälumängus osales 12 võistkonda, kus võistkondadele esitati 25 küsimust: 20
sporditeemalist ja 5 variast. Esikoha võitis ITÜ Rebella võistkond koosseisus Evi Suurmets, Ilmars Butlers, Juhan Ansper, Martin Langerpaur ja Anu Palla. Teise koha saavutas Lingalaid OÜ ja kolmanda koha vallavalitsuse ja volikogu võistkond.
Teise etapi võistlustega selgus ka Tartu valla talimängude võistkondlik paremusjärjestus. Esimesel etapil Kõrvekülas võisteldi kabes, koroonas, võrkpallis , meeste 3 x 3 korvpallis ja nooleviskes. Võistkondliku paremusjärjestuse selgitamisel läks kahel etapil kavas olnud kümnest spordialast arvesse suusatamise ja seitsme parema spordiala tulemused. Kokkuvõttes kogus kõige rohkem punkte Lingalaid OÜ võistkond ja saavutas üldvõidu 169 punktiga.
Nemad osalesid ainukestena kõikidel spordialadel. Teise koha võitis teisel etapil Lähtel
tugevasti võistelnud vallavalitsuse ja volikogu võistkond 162 ja kolmanda koha Lähte
aleviku võistkond 160 punktiga. Teised võistkonnad kogusid punkte järgmiselt: Vedu
Külaselts 159, Tabivere Põhikool 155, Lasteaed Ripsik 155, OÜ Foxway 139, Maarja-
Magdaleena Põhikool ja lasteaed 121, Lähte Ühisgümnaasium 104 ja Laeva küla 92 punkti.


Kokku osales 19 võistkonda.


Võistluste peakohtunik
Toomas Rosenberg

Tartu valla talimängud 2024 II etapi tulemused

Tartu valla talimängud 2024 tulemused