Möödunud nädalavahetusel Lääne-Virumaal peetud 16. Eestimaa suvemängudel osales üle 3000 eri vanuses ja tasemega sportlast 70 omavalitsusest. Võistkondlikku arvestust peeti omavalitsuste ja maakondade vahel. Omavalitsustel oli kavas 18   ja maakondadel 23   spordiala.

Omavalitsustel läks arvestusse kergejõustiku ja seitsme parema spordiala tulemused. Tartu vald võttis osa üheteistkümnest spordialast.

Kergejõustikus võideti individuaalselt viis kuld-, kaks hõbe- ja kolm pronksmedalit. Kuldmedalid võitsid Kätriin Kivimets naiste 100 meetri, Uku Renek Kronbergs meeste 400 meetri ja Rauno Laumets meeste 5000 meetri jooksus ning Raido Mägi MVII vanuseklassi kettaheites. Kuldmedali võitis ülekaalukalt naiste 4 x 100 meetri teatenaiskond koosseisus Anna-Liisa Saks, Hannaleena Liiv, Eliise Anijalg ja Kätriin Kivimets. Kergejõustikus saavutati võistkondlik neljas koht.

Võistkondlikest aladest võideti esikohad petankis, naiste võrkpallis ja meeste 3 x 3 korvpallis.

Kuldmedalid võitnud petanki võistkonnas mängisid Kertu Palm, Aimar Poom ja Valmar Pants̆enko. Meeste 3 x 3 korvpalli võistkonnas mängisid Ott Toomsalu, Ralf Tambets, Egert Vene ja Mikk Tali. Võiduka võrkpalli naiskonnas mängijad olid Krista Kotselainen, Kristi Kivimaa, Anna Ulst, Anna-Stina Reinas, Krista Rebane, Helerin Hansman, Kadri Viil ja Laura Laas.

Võistkondlik kolmas koht võideti orienteerumises. Individuaalselt võideti kaks kuld- ja üks hõbemedal. Kuldmedali võitsid Andreas Kraas M45 ja Priit Pääslane M55 vanuseklassis ning hõbemedali Heleri Kivil N45 vanuseklassis. Kuldmedalid võideti ka MN16 vanuseklassi teateorienteerumises koosseisus Gerda Kivil, Stefan Kivil, Jasmin Kraas ja Joosep Kalberg. Naiste 3 x 3 korvpallis saavutati neljas ja kettagolfis 5. koht ning meeste võrkpallis 9. koht. Individuaalselt võitis kettagolfis kuldmedali meesjuunioride vanuseklassis Jonathan Austa ja hõbemedali naiste paarismängus Merilin Maass ja Tiina Kaasik.

Juhtide võistluses osales Vahur Poolak ja spordijuhtide võistluses Agu Laas, kes mõlemad saavutasid omas vanusegrupis viienda koha.

Kokkuvõttes kogus suurtest omavalitsustest kõige rohkem punkte Rae vald, kellele järgnesid Tartu ja Viljandi vald. Väikestest valdadest oli parim Kiili vald ja linnadest Rakvere. Maakondadest oli parim Harjumaa, järgnesid Tartumaa ja Lääne-Viruma. Väikestest maakondadest oli parim Järvamaa.