Kõrvekülas peeti Tartu valla talimängude I etapi võistlused
Tartu valla talimängud 2024 I etapi võistlused viidi läbi 20. jaanuaril Kõrvekülas, kus
võisteldi kabes (mehed ja naised), koroonas (mehed ja naised), võrkpallis (segavõistkonnad),3 x 3 meeste korvpallis ja nooleviskes.
Kabevõistlustel osales 13 mees- ja 13 naismängijat . Meestest võitis esikoha Ago Vooremäe ja naistest oli parim Meriley Raudsepp, mõlemad Laeva küla võistkonnast. Ka
võistkondlikus arvestuses oli kabes parim Laeva küla võistkond.
Koroonavõistlustel võitis meestest esikoha Allan Nikopensius OÜ Same võistkonnast ning naistest oli parim Kadi Kesa Tabivere Põhikooli võistkonnast. Võistkondliku esikoha võitis Tabivere Põhikooli võistkond. Kokku oli võistlemas 12 mängijat.
Osavõturohke oli võrkpall, kus osales 10 võistkonda. Esikohamängus alistas Laeva küla
võistkond Lähte Ühisgümnaasiumi võistkonna. Laeva küla võistkonnas mängisid Anette
Traks, Katariina Anett Arulepp, Viktor Detovets ja Kirill Dobrovolski. Kolmanda koha
mängus alistas Lähte aleviku II võistkond Lähte aleviku I võistkonna.
Meeste 3 x 3 korvpallis osales neli meeskonda. Esikoha võitis Raadi Lasteaed Ripsik
meeskond koosseisus Tõnis Saat, Aimar Hango, Danno Nool, Janno Ritsberg ja Johannes Saat. Teise koha saavutas OÜ Foxway meeskond ja kolmanda koha vallavalitsuse ja volikogu meeskond.
Nooleviske võitis võistkondlikult Vedu külaseltsi võistkond, kus läks arvestusse viie parema viskaja tulemused. Individuaalselt olid parimad naistest Anette Traks Laeva küla võistkonnast 39 silmaga ja meestest Rein Jõeveer Tabivere Põhikooli võistkonnast 42 silmaga 50-st.
Pärast I etapil toimunut viit spordiala asus Tartu valla talimänge juhtima OÜ Lingalaid
võistkond, kes ainukesena osales kavas olnud kõigil viiel spordialal, 95 punktiga. Teise koha hõivas neljal alal osalenud Raadi Lasteaed Ripsik võistkond 77 punktiga, kolmas on VeduKülaseltsi võistkond, kes on kogunud 76 punkti. Esikuuikusse kuuluvad Lähte alevik 75 punktiga, OÜ Foxway 69 punktiga ning Tabivere Põhikooli võistkond 66 punktiga. Esimeseletapil kogusid punkte kokku 16 võistkonda.
Tartu valla talimänge jätkatakse II etapi võistlustega 10. veebruaril Lähtel, kus võisteldakse suusatamises, uisutamises, reesõidus, laskmises ja mälumängus.